Ta strona używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii m.in. w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania witryny, prowadzenia analiz ukierunkowanych na dostosowywanie witryny do oczekiwań Użytkowników i prezentowania reklam dostosowanych do ich upodobań. Korzystanie z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności. Zapoznaj się z nią zanim wyrazisz zgodę.

Zapisz się na Newsletter

Zyskaj wyjątkowe rabaty oraz powiadomienia o aktualnych promocjach

Czy reperaturka ma sens?

Rdza to problem, który może pojawić się zarówno w leciwych samochodach, ale coraz częściej objawia się w stosunkowo nowych bezwypadkowych konstrukcjach. Często wystarczy byle stłuczka, lub odprysk po kamieniu, jedna zima i korozja gotowa. Gdzie może się pojawić? Jak próbować jej zapobiec i jak później naprawić element karoserii przerdzewiały na wylot?

Które elementy są najbardziej narażone? Są to bez wątpienia elementy metalowe znajdujące się w dolnej części samochodu. Wśród nich są m.in.: błotniki tylne, progi, błotniki przednie, obejmy zbiorników paliwa czy układ wydechowy. Skąd rdza w tych miejscach? W czasie zimy woda z solą odprowadzzana jest spod kół i osadza się na tych elementach. Jeśli dołożymy do tego jeszcze uszkodzenia lakieru spowodowane uderzeniami kamieni czy nieumiejętną próbe podniesienia samochodu - mamy przepis na korozję.

Zazwyczaj doraźne naprawy polegające na zeszlifowaniu miejsca ogniska korozji, wypełniania powstałej dziury i ponownego lakierowania są skuteczne na bardzo krótką metę. Nigdy nie uda się idealnie usunąć całej rdzy i problem szybko powróci.

Świetną alternatywą okazuje się być reperaturka. Ale co to właściwie ta reperaturka? Jest to blaszany element, który należy wstawić w miejsce wcześniej powstałego ubytku. Ma kształt, który pozwala na łatwe dopasowanie do reszty nadwozia. Dzięki zastosowaniu reperaturki nie ma konieczności wymiany całego elementu, idą więc za tym oszczędności. Naprawa z użyciem reperaturki polega na wycięciu skorodowanego elementu, wspawaniu, zgrzaniu lub wklejeniu do karoserii reperaturki, zabezpieczeniu antykorozyjnym i polakierowaniu elementu. Poprawnie wykonana wymiana skorodowanego progu lub błotnika to gwarancja spokoju na kilka lub kilkanaście lat!

Nasze reperaturki wykonywane są z blach pokrytych cynkiem elektrolitycznym, co dodatkowo zabezpiecza blachę przed powstaniem korozji. Cena za reperaturkę w naszym sklepie waha się od 20zł za najmniejsze elementy do kilkuset złotych, w przypadku gdy mamy do czynienia z reperaturką do największych samochodów.

Jak widać w wielu przypadkach naprawy najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie skorodowanego elementu i wstawienie reperaturki.

  • Usuwamy całą rdzę, której bardzo trudno się pozbyć, gdy już wystąpiła.
  • Wymieniamy na element wykonany precyzyjnie, którego nie trzeba dodatkowo klepać, czy dopasowywać, a jedynie przyciąć, żeby pasował w wykonany otwór.
  • Zabezpieczamy antykorozyjnie elementy znajdujące się głębiej, tym samym przedłużając ich żywotność.
  • Fachowo wykonane wstawienie reperaturki to nie zabieg wykonywany przed każdym przeglądem technicznym, a gwarancja spokojnej jazdy przez długi czas.

Zapraszamy do kontaktu, w przypadku nawiązania współpracy proponujemy atrakcyjne rabaty!